Çatı nedir Çatı izolasyonu yapılırken nelere dikkat edilmelidir ?

• Çatı sistemleri ve çatı yapımı ile ilgili bilgileri sitemizden bulabilir çatı sorunlarınızla ilgili soru ve sorunlarınız için firmamızdan bilgi alabilirsiniz .

• Yapılarda çatı ne kadar önemli ise bir çatı sisteminde çatı kaplama, çatı su yalıtımı, çatı izolasyonu, çatı ısı yalıtımı, çatı su izolasyon sistemleride bir o kadar önemlidir çatı yapısında eğer yeteri kadar çatı izolasyonu yapılmamışsa bina yeni bile olsa çok kısa zamanda çatı yalıtımı kaynaklı sorunlar çok kısa bir süre içerisinde ortaya çıkabilmektedir.

• Çatı izolasyonu aslında binaların yapımı sırasında binanın toplam maliyetinin yaklaşık olarak %5 lik bir kısmını oluşturmasına rağmen inşaat işi yapan firmaların bu çatı fiyatları ile ilgili olan kısmı minimize etmek için kalitesiz çatı malzemeleri ve bilinçsiz çatı uygulamaları nedeniyle daha bina kullanılmaya yeni başlanmış hatta çatı sistemi üzerinden bir kış bile geçmeden yapı kullanıcılarını çeşitli çatı sorunları ile karşı karşıya getirmektedir,

• Çatı ile ilgili çok çeşitli çatı izolasyon malzemleri bulunmaktadır, kaliteli çaı malzemeleri zaman zaman bilinçsiz çatı ustalarının yanlış uygulamaları nedeniyle boşa gitmekte ve istenilen çatı izolasyonu sağlanamamaktadır..

• Yapılan arştırmalarda Türkiyede bulunan binaların % 85 lik kısmında çatı yalıtımı olmadığı 70 lik kısmında yanlış çatı sistemleri uygulanmasından kaynaklı çatı sorunları olduğu gerçeğini ortaya çıkarmıştır.

• Bir yapının çatısında ''osb'' kullanmak üzerine yapılacak çatı izolasyon uygulamasını daha sıhhatli hale getirmekle birlikte olası çatı izolasyonu sorunlarını ene aza indirmektedir,

pinMantolama, Çatı Yalıtımı, Temel Yalıtım, Dekorasyon
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fevec9 #133f10441 #100313115745